MENU
Tel: 535-266-144
E-mail: spa@myspabilcza.pl

Sauny

SAUNA PAROWA

Łagodna temperatura i wysoka wilgotność wprowadzają ciało w stan odprężenia. Skóra po wizycie w łaźni parowej jest gładka i delikatna. Kłęby pary nadają charakterystyczny klimat miejscu, odcinając ciało od bodźców zewnętrznych. Dla zwiększenia doznań w łaźni rozpylane są olejki eteryczne.
Ciepło łaźni parowej stymuluje funkcjonowanie układu odpornościowego, zwiększa metabolizm, poprawia krążenie oraz łagodzi stres. Temperatura w łaźni parowej wynosi 40-50°C. Wilgotność kształtuje się na poziomie 90-100%. Sesja powinna trwać od 5 do 25 minut. Zalecane jest odbycie 2-3 sesji.

SAUNA SUCHA

Saunę suchą charakteryzuje niska wilgotność oraz wysoka temperatura.
Podczas seansu w tej saunie dochodzi do uruchomienia wielu mechanizmów bio-fizjologicznych. Wizyta w tym miejscu wskazana jest zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Pocenie się usuwa toksyny oraz pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Temperatura w saunie fińskiej wynosi 90°C. Wilgotność jest na poziomie 10%. Wizyta powinna trwać od 5 do 15 minut. Zalecane jest odbycie 2-3 sesji.

SAUNA INFRARED

Sauna na podczerwień niezwykle pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm: emitowane promienie podczerwieni przenikają ludzką skórę na głębokość sięgającą nawet 4,5 cm. Podczerwień powoduje proces pocenia wewnętrznego, którego skutki są zbawienne dla naszego ciała. Przede wszystkim, wraz z potem, z organizmu wydalane są również szkodliwe toksyny, tłuszcz oraz cholesterol. Możliwość ich pozbycia się przy działaniu sauny to niezwykle zachęcający sposób na walkę z różnymi chorobami oraz nadwagą. Działanie sauny szczególnie zalecane jest osobom zmagającym się ze schorzeniami, takimi jak cukrzyca, zapalenie stawów, żylaki, częste zmiany ciśnienia, czy rwa kulszowa. Pod wpływem działania sauny i promieni typu podczerwień nasza skóra nabiera rumieńców i zdrowej barwy oraz znacznie poprawi się jej kondycja i sprężystość. Regularne korzystanie z to głębokie ukojenie dla zmęczonego codziennością ciała.